Jak wybrać szkołę językową?

Jak wybrać szkołę językową?

Wybór najlepszej szkoły językowej której powierzysz kształcenie dziecka lub swoje własne nigdy nie będzie łatwy.  Szczególnie jeśli zważyć ilość i róznorodność ofert na rynku. Na wybór składa się wiele elementów, oto niektóre z nich: 

1. Profesjonalna kadra lektorska

Są jednym z najważniejszych czynników, ponieważ to lektorzy są odpowiedzialni za postępy w nauce, decydują o tempie nauki i nadają zajęciom charakter. To osobowość nauczyciela, styl uczenia, umiejętność dopasowania się do potrzeb ucznia, ma wpływ na motywację członków grupy i atmosferę w grupie. To z kolei przyczynia się i przekłada na postępy w nauce.

2. Małe grupy

Kolejnym aspektem przy wyborze szkoły językowej, jest wielkość grupy w której będziesz się uczyć. Zbyt duża grupa uniemożliwia indywidualne podejście a co za tym idzie mniejszy kontakt z nauczycielem. Wynika to z ilości czasu jakim dysponuje nauczyciel by poświęcić każdemu z członków grupy.

Grupa powinna być na tyle mała żeby zapewnić indywidualne podejście nauczyciela a jednocześnie dostatecznie duża żeby członkowie grupy uczyli się od siebie, nawiązywali kontakty, współpracowali. My polecamy małe 4-o osobowe grupy.

3. Doświadczenie

Poza wykwalifikowaną kadrą lektorów warto pomyśleć o szkole która posiada  doświadczenie w prowadzeniu kursów. Szkoły działające od wielu lat mają wypracowane procedury,  system pracy, stabilny sposób zarządzania i kadrę lektorów na których mogą polegać.

Wszystko to wspólnie oznacza że masz do czynienia ze szkołą która jest godna zaufania.Sprawdź jak długo szkoła działa na rynku. 

4. Cena

Dowiedz się co zawiera cena, co za tym stoi i czy szkoła oferuje dodatkowe przywileje, na przykład dla stałych klientów lub osób uczących się kolejnych języków. Czy możesz liczyć na dogodny system upustów lub rabatów? Zawsze jednak pamiętaj że za ceną idzie jakość.

5. Opinia o szkole

Następnym czynnikiem który warto wziąć od uwagę są opinie o szkole, ponieważ efektywność nauczania przekłada się na  zadowolenie klientów. Sprawdź opinie, zapytaj znajomych którzy już ukończyli naukę a dowiesz się które ze szkól działających na lokalnym rynku warto wziąć pod uwagę. Nie ma nic bardziej wiarygodnego niż opinie uczniów po zakończonym kursie.

6. Akredytacja

Na  koniec, jeśli szkoła posiada certyfikat jakości nauczania w postaci akredytacji, oznacza to że znajdziesz tu kadrę sprawdzonych i wykwalifikowanych nauczycieli, konsekwentny program nauki, wypracowane procedury i dobrą organizację kursów. 

7. Osiągnięcia

Szukając odpowiedzi na pytanie jak wybrać szkołę językową warto również zwrócić uwagę na to czy dana szkoła posiada doświadczenie w przygotowywaniu do egzaminów międzynarodowych i jakie efekty osiąga, ponieważ to  jest wyznacznikiem wysokiej jakości nauczania.